Bojové umění Wing Chun

Využij sílu soupeře proti jemu samotnému!

Bojové umění Wing Chun

PROČ ZAČÍT CVIČIT BOJOVÁ UMĚNÍ?

PROČ PRÁVĚ WING CHUN?

Wing Chun v sobě obsahuje unikátní genotyp bojového umění, který se uchoval v průběhu věků a je základem pro reprodukci a podporu autonomní seberegulace v bojových oblastech.

Wing Chun je jedinečným druhem bojového umění, které obsahuje důmyslnou techniku a přísnou teorii. Pro tento styl Kung-fu je charakteristické vedení boje na blízkou, kontaktní vzdálenost s využitím rychlých úderů a silné obrany v kombinaci s pohyblivým postojem.

Technika Wing Chun je považována za bezchybnou. Není v ní nic zbytečné: pohyby jsou maximálně úsporné, racionální a velmi efektivní. 

Důležitou koncepcí naší školy je nestavět svou sílu proti síle soupeře ale využít sílu soupeře proti jemu samotnému

CO SE U NÁS NAUČÍTE?

Tréninky Wing Chun jsou především vynikajícím prostředkem ke upevnění zdraví a rozvoji celkové tělesné kondice. Stejně tak důležité je získání návyků sebeobrany.

Učíme se zde principy a bojová techniky, koordinaci vlastního těla, jak vnímat prostor kolem nás a nesoustředit se pouze na jednoho útočníka, jak kontrolovat nejen energii útoku, ale i své vlastní tělo.

Vedle bojových technik se ve škole Wing Chun věnuje velká pozornost disciplínám jako Zen (Meditace) a Qi Gong / Čchi Kung (systém zdravotních cvičení).

U všech cviků je zapojeno celé tělo, a proto cvičení působí na celý organismus a připraví jej na zátěž bojových technik.

Během tréninků poznáte efektivitu klasických bojových technik Wing Chun:

Trénuje se i boj se zbraněmi, s dlouhou tyčí a motýlími meči, kde meče jsou pomůckou, aby žák lépe pochopil mechanismus strategie boje beze zbraně. Umožňuje propracování větší manévrovatelnost při krouživých pohybech během boje na krátkou vzdálenost

Co závěrem?

Wing Chun Kung Fu na rozdíl od jiných tradičních bojových umění neobsahuje množství složitých sestav, díky čemuž se dá se naučit za relativně krátkou dobu, přičemž umožní zvítězit i nad fyzicky značně silnějším protivníkem. Specialitou je také spojení útočné a obranné stránky v každé technice.

_____________________

Wing Chun je prověřený časem, vznikl před více než třemi sty lety. Od těch dob se tisíce a tisíce lidí osobní zkušeností ujistily, že život je možné si zlepšit pomocí teorie a praxe bojových umění.

Wing Chun je vhodný pro všechny: muže i ženy, děti i důchodce, slabé i silné. Pro každého se vybírá individuální program, který počítá se specifickými charakteristikami daného člověka i jeho psychiky.

Cestou Wing Chun Vás povede Alex Zubarjev - mistr 5. danu tradiční školy Wing Chun Kung Fu, prezident Evropské asociace školy Kung Fu, šéf-instruktor Mezinárodní federace tradičních bojových umění.

Zobrazit všechny články


Novinky od Alexe

Zobrazit všechny články

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Jste firma nebo jednotlivec? Vytvořím Vám nabídku přímo na míru!

Zavřít
SEO optimalizace