Zdravotní cvičení Čchi-kung

Co je a jak je Čchi-kung prospěšné?

Zdravotní cvičení Čchi-kung

Co je a jak je Čchi-kung prospěšné?

Komplex cvičení Čchi-kungu jsou základní součástí tradičních bojových umění, přesně řečeno, tradiční školy Kung-Fu Wing Chun Kuen Phai. Cvičení není spojeno s žádným náboženstvím.  Jsou to zdravotní cvičení, která byla praktikována generacemi mistrů bojových umění.

Jakým způsobem se provádí trénink? 

Před cvičením Čchi-kung se vždy provádí kloubní rozcvička, kde všechny pohyby vycházejí z rotačních pohybů v kloubech, které mají za následek aktivaci všech systémů lidského organizmu. Samotný komplex trvá kolem 15 minut a umožňuje propracování těla a jeho přípravu na intenzivnější cvičení bez zatížení kardiovaskulárního systému.

Dál následuje samotný komplex Čchi-kung (tvrdý nebo měkký), kde tvrdé komplexy a formy jsou vice aerobní - zaměřují se na utužování těla, šlach, vnitřních orgánů. Zatímco měkké formy se zaměřují na protahování a uvolnění těla pomocí rovnoměrného, volného dýchání.

Každý následující komplex cvičení představuje monolitní jednotku, spojení pohybu těla, dechu a koncentrace pozornosti.  Každé cvičení z různých komplexů Čchi-kungu je zacíleno na určitou skupinu svalů, část těla nebo orgán. U všech cviků je zapojeno celé tělo, a proto cvičení působí na celý organismus.  I když některá cvičení působí statickým dojmem uvnitř jsou plné dynamiky.  Samozřejmě všeho je možné dosáhnout jen při splnění jediného požadavku – pochopení a píle. 

Velikým přínosem cvičení Čchi-Kung je také rychlé spalování – za jednu hodinu tréninku mírné intenzity dokážeme spálit až 500 kcal. Pro srovnání - při šlapání na kole po rovině v rychlosti 8km/h spálí člověk kilokalorií méně, a to jen 220. Čchi-Kung se tak může stát velmi dobrým prostředkem v boji s obezitou.

Čchi Kung každému dává to, co potřebuje!

Lidské tělo je unikátní, má velkou rezervu „odolnosti“. Lidský organismus je schopen uzdravit sám sebe v 90 % případů díky své vysoké regenerační schopnosti.

 Pravidelná cvičení Čchi-kungu napomáhají k odbourání škodlivých procesů v těle.  Tento proces je postupný: nejprve již diagnostikované nemocí trápí méně často a postupně úplně mizí.

 Samozřejmě, pokud je organizmus na pokraji zhroucení, nemoc je mnoholetá anebo není jediná, tak regenerace a uzdravení zabere více času.

 Je to pochopitelné – pokud člověk po dobu 20 let nic nedělal pro svoje tělo, pak uzdravení není možně jen po jednom nebo dvou měsících cvičení! V reálném životě je třeba pracovat: změnit způsob života, naučit se trénovat pravidelně, změnit svoje dlouhodobé zvyky.

 Jen tehdy přichází možnost změnit kvalitu svého života: získat víc energie, naučit se poslouchat svůj organizmus, působit na něj správným vlivem, aby se regeneroval efektivněji a v neposlední řadě získat zdraví a radost ze života.

Zobrazit všechny články


Novinky od Alexe

Zobrazit všechny články

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Jste firma nebo jednotlivec? Vytvořím Vám nabídku přímo na míru!

Zavřít
SEO optimalizace