Čchi Kung každému dává to, co potřebuje

Praktikování Čchi kungu posiluje a utužuje nejenom svaly, šlachy a kosti.

Čchi Kung každému dává to, co potřebuje

Čchi Kung

Starší člověk chce udržet svůj organizmus v dobrém stavu, mladý člověk získává kvality bojovníka, žena opravuje své nedostatky jak tělesné, tak i morální. Všichni ti, se díky Čchi Kung, cítí dobře, jsou plni sil, energie. Ti kdo chtějí mít sílu, potřebují Čchi Kung.

Praktikování Čchi kungu posiluje a utužuje nejenom svaly, šlachy a kosti. Důležitým rysem tohoto systému je důraz na zpevnění a pružnost vazů a pojivových tkání!

Ve výsledku tento systém umožňuje zpevnit a připravit tělo tak, že se dokáže vyrovnat a snášet údery bez speciální praxe zpevnění těla pomocí otloukání. To je známkou toho, že struktura těla se mění, že se utužuje a zpevňuje!

Na rozdíl od aktivit typu „zvedaní železa“ nevzniká v těle stálé napětí a svaly nejsou v křeči. Paktikující jedinec sám reguluje stav svého těla, může být pevný jako kámen nebo měkký jako vata. Díky tomu tělo funguje ve vyváženém režimu, a to celkově prospívá organizmu.

Tréninkem zaměřeným na vazivové tkáně získáváte nejen pevné tělo, ale také dobrou náladu, svěžest a čilost ducha!

Ve své knize „Nekonečná sít: tkáňová anatomie a fyzická realita (The Endless Web: Fascial Anatomy and Physical Reality, North Atlantic 1996) R. Louis Shultz a Rosemary Feitis přemýšlejí nad tím, jakým způsobem emoce ovlivňují náš organizmus, jak se v něm zrcadlí, uchovávané ve vazivových tkáních. «Fyzická reakce na emoce se probíhá skrze jemné tkáně», – píšou autoři. «Pojivová tkáň – je emoční tělo. Je možné říci že, emoce je pociťována celým tělem, předávána skrze síť pojivových tkání. Vnímáme pocity jako hněv, něhu, lásku, zaujetí atd. Příčinou toho, že se nemůžete narovnat a protáhnout si krk nemusí být pouze fyzická zátěž a námaha, ale také třeba to, že s vámi v dětství bylo špatně zacházeno. Nesmíme zapomínat, že základní příčina problému se může skrývat v emocích».

Praktikování Čchi kungu je klíčem k celkovému chápání poloh těla a jeho pohybů. Nejen z fyzické, ale také z emoční a psychologické stránky. Fascie se mohou stát více tvrdé a méně elastické, pokud je člověk v depresi, pociťuje neklid nebo strach. Je jednoduché zpozorovat, pokud člověk přichází na trénink po emočně těžkém a vypjatém pracovním dni. Nálada podstatně ovlivňuje postoj a pohyby těla a také naopak. Díky tomu trénink a propracování pojivových tkání přináší dobrou náladu a zlepšení fyzického i psychického stavu!

Zobrazit všechny články


Novinky od Alexe

Zobrazit všechny články
SEO optimalizace